Stowarzyszenie Dializowanych

NEPHROS

Spotkanie integracyjno-edukacyjne.

29-09-2019 rok.

Zarząd Stowarzyszenia wielką uwagę przywiązuje do spotkań integracyjnych. Organizowane od wielu lat spotkania stały się tradycją działalności naszego stowarzyszenia. Są to wspaniałe niepowtarzalne okazje do spotkania się prawie wszystkich chorych z Jastrzębskiej i Wodzisławskiej stacji dializ a także osób po przeszczepie nerki, a w szczególności tych, którzy z powodu ciężkiego przebiegu choroby (wózek inwalidzki) nie mogą korzystać z innych spotkań integracyjnych. Ostatnie nasze spotkanie, które odbyło się niedzielę, dnia 29 września 2019 roku, w Domu Przyjęć „Agata” w Jastrzębiu-Zdroju cieszyło się sporą frekwencją; uczestniczyły w nim członkowie stowarzyszenia wraz z osobami towarzyszącymi. Była to okazja do rozmowy na innej płaszczyźnie niż szpital, a to pozwalało na większą otwartość i swobodę dyskusji oraz wymianę doświadczeń.
Jednym z gości spotkania był Doktor Adam Riemel, który wygłosił prelekcję na temat „Co warto wiedzieć o dializie otrzewnowej” zaznajamiając wszystkich o możliwościach tego typu dializy. Na spotkanie przybyli także Pani Iwona Mazur – Prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Osób Dializowanych w Krakowie oraz Pan Marcin Trzebicki – Członek Zarządu OSOD.
Oprócz poważnej rozmowy na nurtujące nas tematy był też czas na uśmiech, żarty czy wspólną zabawę. Dodatkowo wieczór muzycznie uświetnił nam muzykant, grając popularne utwory muzyczne, przy których  można było potańczyć. Na spotkaniu tym mogliśmy poznać także osoby, które dializują się od niedawna, którym wydawało się, że dializy to tylko ból i monotonia; zobaczyli, że można żyć inaczej, normalniej, że nie jest się skazanym wyłącznie na ciągłe wizyty w szpitalu. Każdy człowiek stworzony jest do życia w grupie, dlatego zależy nam, by wszyscy razem niezależnie od stanu zdrowia wchodzili głównymi drzwiami w życie, byśmy się wzajemnie wspierali i wspólnie cieszyli się każdą chwilą życia.

Scroll to Top