Stowarzyszenie Dializowanych

NEPHROS

Spotkanie integracyjno-edukacyjne.

7-10-2018 rok.

W niedzielę, dnia 07 października 2018 roku, w Domu Przyjęć „Agata” w Jastrzębiu Zdroju, odbyło się spotkanie integracyjno-edukacyjne, które cieszyło się sporą frekwencją; uczestniczyli w nim chorzy z Jastrzębskiej i Wodzisławskiej stacji dializ a także osoby po przeszczepie nerki.
Coroczne spotkanie to okazja do rozmowy na płaszczyźnie innej  niż szpital, a to pozwala na większą otwartość i swobodę dyskusji oraz wymianę doświadczeń.
Jednym z gości spotkania była Pani Joanna Skupień, która wygłosiła prelekcję na temat „Żywienie chorych z niewydolnością nerek” i tym samym wpoiła w nas ogromną wiedzę.
Oprócz poważnej rozmowy na nurtujące nas tematy był też czas na uśmiech, żarty czy wspólną zabawę. Dodatkowo wieczór muzycznie uświetnił nam muzykant, grając popularne utwory muzyczne, przy których  można było potańczyć.
Spotkania takie pozwalają na odnowienie utrudnionych przez chorobę kontaktów a także poznanie nowych członków stowarzyszenia. Jest  wtedy czas na uśmiech, relaks, zabawę, w obliczu niekończących się dializ, co ma ogromne znaczenie terapeutyczne.
Każdy człowiek stworzony jest do życia w grupie, dlatego zależy nam, by wszyscy razem niezależnie od stanu zdrowia wchodzili głównymi drzwiami w życie, byśmy się wzajemnie wspierali i wspólnie cieszyli się każdą chwilą życia.

Scroll to Top