Stowarzyszenie Dializowanych

NEPHROS

Spotkanie integracyjno-edukacyjne.

24-09-2017 rok.

Zarząd Stowarzyszenia szczególną uwagę przywiązuje do spotkań integracyjnych. Są to wspaniałe, niepowtarzalne okazje do spotkania się prawie wszystkich chorych ze stacji dializ a także osób po przeszczepie nerki.
Ostatnie spotkanie, które odbyło się w niedzielę  24 września 2017 roku w Domu Przyjęć „Agata” w Jastrzębiu Zdroju cieszyło się sporą frekwencją; uczestniczyły w nim osoby dializowane oraz po przeszczepie nerki wraz z osobami towarzyszącymi. Była to okazja do rozmowy na innej płaszczyźnie niż szpital, a to pozwalało na większą otwartość i swobodę dyskusji oraz wymianę doświadczeń.
Ważnym gościem spotkania był dr n. med. Adam Riemel, który wygłosił prelekcję na temat przetoki tętniczo-żylnej, o rodzajach i możliwościach jej wytworzenia. Dowiedzieliśmy się także o treningu przetoki i powikłaniach w przetoce dializacyjnej.
Spotkania takie pozwalają na odnowienie utrudnionych przez chorobę kontaktów a także poznanie nowych członków stowarzyszenia. Jest  wtedy czas na uśmiech, relaks i wspólną  zabawę, w obliczu niekończących się dializ, co ma ogromne znaczenie terapeutyczne.
Bardzo ucieszyła nas obecność na spotkaniu nowych koleżanek i kolegów, którym wydawało się dotychczas, że dializy to tylko ból i monotonia; zobaczyli, że można żyć inaczej, że nie jest się skazanym wyłącznie na ciągłe wizyty w szpitalu. 
Spotkanie odbyło się w ramach projektu dofinansowanego ze środków Urzędu Miasta Jastrzębie-Zdrój.

Scroll to Top