Stowarzyszenie Dializowanych

NEPHROS

Wyjazd do Częstochowy.

11-06-2017 rok.

W niedzielę, 11 czerwca 2017 roku zorganizowaliśmy wyjazd do Częstochowy, gdzie znajduje się jedna z najbardziej znanych budowli w naszym kraju – Jasna Góra.
Po przyjeździe na miejsce udaliśmy się do Sanktuarium, i przy udziale przewodnika zobaczyliśmy Salę Rycerską, w której zwróciliśmy uwagę na XVIII-wieczne obrazy przedstawiające historię powstania klasztoru. Następnie zwiedziliśmy Muzeum Jubileuszu 600-lecia Jasnej Góry prezentujące m.in. dzieła Paulinów, którzy opiekują się Sanktuarium Jasnogórskim już od XV wieku do dzisiaj. Tutaj poznaliśmy historię Jasnej Góry a także zobaczyliśmy sukienki podarowane Jasnogórskiej Pani z okazji uroczystości jubileuszowych. Przewodnik zaprowadził nas także do Bastionu Św. Rocha będącego jedynym zachowanym fragmentem jasnogórskiej twierdzy, pochodzącym z początku XVII wieku. Po krótkim wypoczynku i lekkim posiłku, udaliśmy się do Bazyliki Jasnogórskiej z misternie rzeźbionym ołtarzem głównym obrazującym Wniebowzięcie NMP. Przy wejściu do bazyliki nie mogliśmy pominąć Kaplicy Matki Bożej z Cudownym Obrazem Czarnej Madonny, który słynie cudami. Obraz ten jest najcenniejszym skarbem i tajemnicą Jasnej Góry. Po wielkim uduchowieniu wracaliśmy do domu zmęczeni ale szczęśliwi, gdyż chociaż na chwilę mogliśmy odprężyć się i zapomnieć o codziennych troskach i problemach zdrowotnych.
Wyjazd ten odbył się w ramach wsparcia Urzędu Miasta Jastrzębie-Zdrój w realizacji zadania publicznego w dziedzinie ochrony i promocji zdrowia.

Scroll to Top