Stowarzyszenie Dializowanych

NEPHROS

Wyjazd do Rabki-Zdroju.

10-07-2016 rok.

W niedzielę, 10 lipca 2016 roku z grupą członków stowarzyszenia wyjechaliśmy z Jastrzębia Zdroju aby zrelaksować się na łonie natury w Rabce. Miejscowość ta położona jest w malowniczej kotlinie, u podnóża Gorców i Beskidu Wyspowego. Po przyjeździe na miejsce, spacer rozpoczęliśmy od rabczańskiej atrakcji – fontanny ze słoniami. Fontanna ta zbudowana została na planie prostokąta, a jej wnętrze wypełniono barwną mozaiką przedstawiającą herb Rabki-Zdroju. W narożnikach fontanny znajduje się siedem, wykonanych z brązu figur słoni.
Następnie deptakiem spacerowym zobaczyliśmy Rabczański amfiteatr, zwany także muszlą koncertową. Różnorodnych kwiatów i krzewów pośród alejek zachęciła nas do spacerów a piękna, pogoda do kąpieli słonecznych. Kolejnym miejscem naszego zwiedzania to część zachodnia tzw. strefa słońca. W tej części doszliśmy do kolejnej atrakcji: pijalni wód mineralnych i tężni solankowej. Tutaj odpoczywaliśmy troszkę dłużej korzystając z inhalatorium na wolnym powietrzu.
Po krótkiej kuracji solankowej zwiedzaliśmy boczne uliczki, gdzie znajdowały się sanatoria. Tam, na skraju parku zobaczyliśmy drugą fontannę, zwaną przez rabczan nerką.
Z wycieczki wracaliśmy zmęczeni ale pełni zrelaksowani, gotowi do codziennych zmagań z dializami i codziennymi troskami – do następnego spotkania integracyjnego.
Spotkanie to zostało dofinansowane przez Urząd Miasta Jastrzębie Zdrój.

Scroll to Top